All Blogs

Kelebekler Hakkında

Published by Fotonote · 2023-02-13T13:45:33+00:00

Title goes here

Table title
1 1 3
2 2 5
4 8 88

Type the text here

 

 

 

Dağ Oyklösü Kelebeği


Genel Kurallar:

Published by Fotonote · 2016-06-22T08:45:43+00:00

Aşağıdaki kurallara uyulmaması halinde site yönetimi tarafından fotoğrafın silinmesinden üyeliğin iptaline kadar yaptırımlar uygulanabilir.

1. FoToNoTe'ye üye olmak ücretsizdir, fotoğraf yükleyebilmek; eleştiri yapmak, eleştiri cevabı ve forumda mesaj yazmak için üye olmak gereklidir. Üye olan kişi bu kuralları kabil etmiş sayılır.

2. Üye sadece kendisine ait olan fotoğrafları yükleyebilir. Üyenin faydalanma yüklediği fotoğrafın telif hakkı kendisine ait olmalıdır.

3. Sitemize fotoğraf yükleme sayısı sınırlandırılmıştır, bu sınır yazılım tarafından denetlenir. Yazılımda bir sorun ya da açık bulunması halinde dahi bu sınırları aşmak yasaktır.

4. Yüklenen fotoğraflar T. C. yasalarına göre suç teşkil etmemelidir.

5. Yüklenen fotoğraflar, din ve duygu sömürüsü, bölücülük, kışkırtma, halkı isyana teşvik amaçlı şey olamaz. Topluluklar, gerçek ve tüzel 152, kurum ve kuruluşlar hakkında tahrik edici, küçük düşürücü mesajlar taşıyamaz, hakaret ya da aşağılama içeremez.

6. Yetkili komutanların yazılı izni olmadan çekilmiş, Türk askerini yansıtmayacak şekilde ve kalitede asker fotoğraflarının ve/veya askeri bölge, teçhizat, malzeme, araç ve gereç fotoğraflarının sitemizde yayınlanması yasaktır.

7. Fotoğrafta yer alan kişi veya kişilerin; fotoğrafın çekildiğinden haberdar olması, fotoğrafının çekilmesine müsaade yüzey vermiş olması ve pozunun/pozlarının yayımlanacağı bilgisine sahip olması gereklidir. Pornografik içerikli fotoğraf yükleyin kesinlikle yasaktır. Bu konudaki yasal sorumluluklar fotoğrafı yükleyen üyeye aittir.

8. Fotoğraf duygu sömürüsü yaratır nitelikteyse ve/veya fotoğrafçının yorumu bölümünde duygu sömürüsü niteliği taşıyan onu sarf ediliyorsa, fotoğrafın üstüne yazı, tarih, şiir benzeri eklentiler yapılmış ıse bu fotoğrafları yönetim gerekli görüldüğü takdirde silecektir.

9. Fotoğraf makinesi haricinde diğer ekipmanlarla çekilmiş fotoğrafların (cep indir, webcam vb. ıle çekilmiş, ayrıca en düşük kalite ve estetikten uzak fotoğrafların) yayımlanması ile ilgili karar site yönetimine aittir.

10. Fotoğrafların daha fazla puan ve eleştiri alması amacıyla, birden çok sayıda yüklenmesi yasaktır. Buna benzer davranışlarda bulunulması halinde site yönetimi fotoğrafı silebilir, yoruma kapatabilir veya üyeliği askıya alabilir.

11. Reklam ,ılan, duyuru, afiş, protesto, dergi kapağı, etkinlik habercisi vb. fotoğrafların gönderimi yasaktır.Forumlarda bu amaçla kullanılamaz ,link verilemez.Üyelerimiz tarafından forumlara yazılan bilgiler, site üyelerinin tamamen kendi görüş ve düşünceleridir, bu bilgilerin doğruluğunu FoToNoTe.com taahhüt etmez.

12. Sitede türlü bilgisayar programını onu yapan program ve seri numaralarını vermek, dağıtmak, program ve seri numarasına ulaşmayı sağlayacak link vermek, crack, warez, hack ve benzeri sitelerin tanıtımının ve linkinin verilmesi kesinlikle yasaktır çatlak.

13. Rahatsız edici mesajları olan üyeleri site yönetimine bildiriniz.

14. Fotoğraflar ile ilgili verilen bilgiler doğru olmalı ve uygun kategorilere yerleştirilmelidir, aksi durumlarda fotoğrafların yayımlanması ile ilgili karar hakkı FoToNoTe yönetimine aittir.

15. Kullanıcının kendi isteği veya site yönetiminin kararı ile bir üye üyelikten silinebilir. Ancak fotoğrafları silinirken forumda yazdığı yazılar ve diğer üyelerimize yazdığı yorumlar silinmez.

16. Herhangi bir fotoğraf, fotoğraf altındaki açıklama, yorum veya yoruma yapılan cevaplar ıle forumdaki mesajlar uygun görülmediği takdirde site yönetimi tarafından silinebilir.

17. Manipülasyonlarda kullanılan fotoğrafik öğelerin ya fotoğrafı yükleyen kişiye ait olması yada stok fotoğraf kullanılmışsa kaynağının belirtilmesi gerekmektedir. Site yönetimi istediği takdirde üye bu öğelerin orjinallerini yönetime iletmek zorundadır.


Sitenin Kullanımı:

Published by Fotonote · 2016-06-22T08:44:59+00:00

1. Sitemize yorum yapma şartı olmadan günde 1 adet fotoğraf yüklenebilir.

2. Sitemizde yer alan fotoğraflara vereceğiniz puanlar gün ile sınırlıdır. Örnek olarak 4 puanı 24 saat içinde sadece 10 adet fotoğraf için kullanma hakkınız var iken 3 puanı toplam 20 fotoğraf için kullanabilirsiniz. Fotoğraflara verilen puanlar sistem tarafından izlenip otomatik olarak günlük limitlerinizden düşülecektir.

3. Galeriye yüklediğiniz fotoğrafların genel izlenim kalitesi bakımından genişliğinin 900 piksel, yüksekliğinin de 800 pikseli geçmemesi tavsiye edilir. Fotoğrafın dosyasını boyutu olarak da 300 KB. dan küçük olması gerekmektedir.

4. Sistem fotoğrafların piksel genişliğini otomatik olarak ayarlama özelliğine sahiptir.(Bu oran genişlik olarak 900 piksel ,yükseklik olarak 800 pikseldir).

5. Sitemize yüklediğiniz fotoğrafa yorum yapıldığında buna dair boyutu özel mesaj gönderilecektir. Fotoğraflarınıza yorum yapılıp yapılmadığını sitemiz başlığında yer alan zarf işaretli mesaj kutunuzun renginin değişmesinden anlayabilirsiniz.

6. 20 Gelen mesaj kutusunun kapasitesi mesajları ile sınırlıdır. Gelen kutusundaki mesajlar okunsun veya okunmasın geliş tarihine göre 15 gün sonra sistem tarafından kendiliğinden silinecektir.

7. Sitemize yüklenen fotoğraflardan yorum veya puan almayan fotoğraflar sistem tarafından belli periyotlarla otomatik olarak silinebilir. Bundaki amaç yorum almamış veya çok az yorum almış oldukları eski tarihli fotoğrafların silinerek, görsellik ve teknik açıdan değer kazanmış fotoğrafların ön plana çıkarılmasıdır. Bu nedenle zamanla fotoğraf sayınızda azalma olabilir.

8. Sitemizde mümkün olduğunca yeni çıkan fotoğraf makinelerinin tanıtımları ön inceleme ve detaylı incelemeler adıyla yapılacaktır. Ön incelemeler başlığı altındaki ürünler üreticinin ürünü tanıtım bilgilerinden oluşacaktır.

9. Sitemiz içinde ürün inceleme bilgisi olan ürünlerin teknik özelliklerini bire bir (yüz yüze) karşılaştırmak mümkün olacaktır. Bu sayede üyelerimizin Türkçe kaynak sıkıntısı çekmeden ürün seçimlerinde bilinçli bir yol izlemesi hedeflenmiştir.

10. Çok puan almış oldukları fotoğraflar sistem tarafından otomatik olarak sıralanır TR Sitemiz Galeri Ana Sayfasında yüklendiği tarih ve saat dikkate alınarak gün için.En düşük puanlı fotoğrafın yerine Galeri Ana Sayfasına çıkabilecek ve burada fotoğraf galeri ana sayfasından yüklendiği saat itibarıyla 24 saat süresince kalabilecektir TR Gün içinde sonradan yüklenebilecek herhangi bir fotoğraf Galeri Ana Sayfasındaki fotoğraflardan daha fazla puan miktarına ulaşırsa bu sayfadaki.

11.    Sitemizin Ana Sayfasına ise Galeri Ana sayfasından , puana ve yoruma kapatılmış fotoğraflar arasından veya Özel Galerilerden seçilecek fotoğraflar site yönetimince yüklenecektir.Bu sayede eş,dost,arkadaş desteği ile hak etmediği halde Galeri Ana Sayfasına çıkmış yüksek puanlı fotoğrafların eleminasyonu yapılabilecek (site ana sayfasına çıkması filtrelenebilecek),fotoğrafını yoruma ve puana kapatarak sitemize yüklemiş üyelerimizinde fotoğraflarının Sitemiz Ana sayfasında yer alabilme imkanı verilmiş olacaktır.Ayrıca bu sistem sayesinde puan ve yorum yapılamayan Özel Galeri ve Sergi fotoğraflarınında sitemiz ana sayfasında gösterilebilecektir.

12.    Sitemizdeki fotoğrafların tüm hakları ve sorumluluğu fotoğraf sahiplerine aittir.Sitemize üye olanlar Genel Kurallar ve Sitenin Kullanımı başlığı altındaki maddeleri okuyup kabul etmiş sayılır.Sitemizde kullanılan tüm görsel dökümanların yayım hakları FoToNoTe.com a aittir.Bunların FoToNoTe.com dan izinsiz alınması,kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.FoToNoTe.com sitemizde yer alan fotoğrafların herhangi bir ticari değer karşılığı olmamak şartı ile talep halinde basın yayın kuruluşlarıyla,devletimizin resmi organlarıyla paylaşabilir sitenin tanıtımı ,reklamı için kullanabilir. 


Share This

Featured Image

Featured User

More From FoToNoTe

Heykel Kadın Büstü Turuncu Süslü Kelebeği Efemiz Karagözmavisi Kelebeği Foça Turuncu Süslü Antalya Müzesinden Eastern Dappled White Foça Wall Brown Kurşunlu Şelalesi İstasyon